Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

12-19/10/2013

Galeria

17 października usłyszymy pierwsze w Polsce wykonanie utworów Dino Saluzziego z albumu La Navidad de los Andes (Narodziny w Andach). Ten światowej sławy argentyński bandeonista wspólnie z doskonałą niemiecką wiolonczelistką Anją Lechner i swoim bratem, wirtuozem klarnetu i saksofonu - Felixem Saluzzim, stworzył magnetyzujące połączenie nieokiełznanych rytmów tanga wygrywanych na „plebejskim” bandeonie z wysublimowanymi dźwiękami wiolonczeli i jazzującymi partiami klarnetu i saksofonu. Muzyka przekracza tu sztywne i ograniczające podziały i pokazuje ich sztuczność. Po co głowić się nad jej klasyfikowaniem, skoro można oddać się przyjemności słuchania?

18 października przedstawimy utwory francuskiego kompozytora i pianisty François Couturiera, również działającego na pograniczu stylów muzycznych: jazzu, rocka i klasyki. Tym koncertem wkroczymy w krąg muzycznych podróży inspirowanych twórczością Tarkowskiego. W pierwszej części usłyszymy solowe, fortepianowe wykonanie utworów z płyty Un jour si blanc, w drugiej – kompozycje z albumu Tarkovsky Quartet w wykonaniu François Couturiera i pozostałych członków Tarkovsky Quartet: Anji Lechner, Jeana-Louisa Matiniera oraz Jeana-Marca Larché. Będą to poetyckie ballady, w których głosy fortepianu, wiolonczeli, akordeonu i saksofonu podnoszą się, odpowiadają sobie nawzajem, splatają się, nikną i powracają…

19 października, na zakończenie festiwalu, Orkiestra Kameralna L’Autunno oraz soliści Poznańskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Adama Banaszaka zaprezentują w poznańskiej Farze wyjątkową interpretację doskonałego koncertu Hommage à Andrei Tarkovsky. Złożą się na niego utwory czterech kompozytorów, napisane w hołdzie reżyserowi „Nostalgii”, „Andrieja Rublowa” i „Ofiarowania”. Usłyszymy: Face de la chaleur  Beata Furrera, bildlos / weglos Wolfganga Rihma, No hay caminos, hay que caminar… Andrei Tarkovsky Luigi Nono oraz Eight Hymns Stevana Kovacsa Tickmayera. Tu ponownie przełamane zostaną schematy tradycyjnego koncertu – publiczność zostanie dosłownie otoczona muzyką, gdyż poszczególne sekcje instrumentów i solistów będą rozmieszczone w różnych częściach kościoła, stwarzając przez to wyjątkowe efekty akustyczne.
Zapraszamy w ekscytującą muzyczną podróż, której wspomnienie pozostanie na długo w Państwa pamięci.

Na wszystkie koncerty obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44, Poznań), w godz.10-19.