Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

12-19/10/2013

Galeria

Ze Wstępu Michała Merczyńskiego, dyrektora festiwalu:

"To moment szczególny, gdyż dokładnie trzydzieści lat temu, w 1983 roku, film Nostalgia miał swoją światową premierę. W tegorocznej edycji festiwalu zaprezentujemy retrospektywę twórczości Tarkowskiego, zaczynając od jego studenckich etiud, a kończąc na Ofiarowaniu.

Subtelny świat dźwięków, ciszy i barw w filmach rosyjskiego reżysera niezwykle oddziałuje na wyobraźnię muzyczną. W surowych wnętrzach kościoła oo. Jezuitów posłuchamy muzycznych pejzaży autorstwa François Couturiera, które „namaluje” wraz z pozostałymi muzykami z Tarkovsky Quartet. „Tarkowski to mój ukochany reżyser” – mówi francuski pianista, który poświęcił mistrzowi kina aż trzy albumy."

Zapraszamy na drugi dzień Nostalgia Festival Poznań 2013. Szczegółowy program poniżej:

17:30 - SPOTKANIE: Rozmowy przy instrumentach i obrazach - z FRANÇOIS COUTURIEREM i pozostałymi muzykami z TARKOVSKY QUARTET rozmawiać będzie Antoni Beksiak

20:00 - KONCERT: FRANÇOIS COUTURIER & TARKOVSKY QUARTET

20:00 - FILM: Czas podróży (1983) reż. ANDRIEJ TARKOWSKI & TONINO GUERRA

21:45 - FILM: Nostalgia (1983) reż. ANDRIEJ TARKOWSKI

 

Spotkanie i pokazy filmowe odbędą się w Galerii u Jezuitów (ul. Dominikańska 8). Na koncert zapraszamy do kościoła oo. Jezuitów (ul. Szewska 18).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.